طراحی سایت

در سال های اخیر CMS های Open Source طراحی شده که در اختیار مردم در سراسر دنیا قرار گرفته اند و به صورت رایگان و غیر رایگان قالب های آماده ای را به افراد ارائه می دهند که می توان یک سایت را با استفاده از آن ها راه اندازی نمود اما علاوه بر معایب عمومی، این موضوع باعث عدم تمایز بین سایت ها و تشابه ظاهری بسیاری از آنها با هم شده است. از جمله پرکاربردترین این CMS های Open Source، می توان به Wordpress ، Joomla و Drupal اشاره کرد. برخلاف  CMS های آزاد، CMS های اختصاصی یا به اصطلاح Proprietary CMS نیز وجود دارند که با بکارگیری آنها می توان سایت ها و پروژه های تحت وب را صرفاً برای کسب و کار شما و متناسب با نیازهای کارتان طراحی نمود. برخی از مهم ترین عواملی که گروه آرکامپ را مجاب به طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی آرکامپ کرد محدودیت های CMSهای Open Source بود که همواره گریبان گیر مشتریان و شرکت های طراحی سایت بوده و هست.

 

مزایای CMS اختصاصی گروه طراحی آرکامپ چیست؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید یکی از ویژگی های CMS آرکامپ، قالب (ظاهر) اختصاصی وبسایت ها بوده که متناسب  با سلیقه مشتریان طراحی می گردد و هیچ گاه از قالب های آماده و از قبل طراحی شده استفاده نمی شود؛ ویژگی دیگر این CMS سهولت استفاده از ابزارهای موجود در سیستم است که کار را برای افراد مبتدی نیز آسان می نماید. همچنین  از آنجایی که CMS آرکامپ اختصاصاً برای شرکت آرکامپ بوده و تمامی مراحل کد نویسی، از صفر تا صد حاصل زحمات برنامه نویسان این گروه می باشد، اعمال تغییرات درخواستی مشتری در هر کدام از ابزارها قابل انجام بوده و نسبت به تغییر کلی سیستم (که معمولاً هنگام استفاده از سیستم های آماده اتفاق می افتد) از لحاظ زمان و هزینه برای مشتری به صرفه تر خواهد بود.

 

سیستم مدیریت محتوای (CMS) اختصاصی آرکامپ

محصولی از گروه آرکامپ

arCompCMS سیستم مدریت محتوای اختصاصی آرکامپ

 

تیم برنامه نویسی گروه طراحی آرکامپ قبل و حین انجام مرحله برنامه نویسی، کلیه الگوریتم ها و نحوه کدنویسی را  جهت افزایش امنیت و سرعت لود سایت و بهینه سازی سایت برای موتورها جستجو (سئو) در نظر گرفته و با افتخار اعلام می دارد که این CMS از لحاظ امنیت و سرعت و همچنین از لحاظ ساختاری برای SEO به بهترین نحو بهینه سازی شده است. علارغم تمام این ویژگی ها ، ما هرگز پروژه CMS اختصاصی آرکامپ  را یک پروژه پایان یافته نمی دانیم و همواره با استفاده پژوهش و نظرخواهی از مشتریان همیشه همراه خود، در تلاش خواهیم بود تا بتوانیم امکانات و قابلیت های این CMS را برای ارائه خدمات بهتر به آنها، ارتقاع داده و با بروزرسانی رایگان در اختیار شان قرار دهیم.

 

روند تحویل پروژه طراحی وب سایت در آرکامپ چگونه است؟

متاسفانه برخی از مدیران سازمان ها و کسب و کارها تصور می کنند که راه اندازی یک وبسایت صرفاً هزینه بوده و تنها استفاده ای که از یک وبسایت می توان نمود انتشار تبلیغات و معرفی خدمات یا محصول مورد نظر است. در حالی که یک وبسایت عملاً یکی از راه های افزایش درآمد سازمان یا کسب و کار شما خواهد بود و به صورت 24 ساعته و حتی در ساعات یا روزهای تعطیل نیز می توانید از طریق وب سایت کسب درآمد کنید. لذا در گام نخست گروه آرکامپ با مطرح کردن سوالات مختلف تلاش می کند تا با روند کسب و کار شما آشنا شده و  پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز طرحی جامع را جهت کمک به کسب و کار شما ارائه نماید.

پس از بررسی طرح اولیه پروژه و تایید کارفرما، نقشه سایت نیز در گام دوم هماهنگ می گردد و نهایتاً طرح ظاهر سایت و صفحات داخلی به صورت فایل تصویری (PSD) به کارفرما ارائه خواهد شد تا قبل از شروع مرحله برنامه نویسی آنچه در نهایت ارائه خواهد شد را مشاهده کرده و نظر نهایی خود را اعلام نماید. پس از آن، طرح نهایی به گروه برنامه نویسی ارجاع داده خواهد شد و این گروه در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی سایت را پیاده سازی خواهند نمود و وبسایت برای بارگذاری اطلاعات اولیه بر روی اینترنت آپلود می گردد. البته محتوای اولیه توسط اعضای گروه آرکامپ بر روی سایت قرار می گیرد و قبل از آنکه شناسه کاربری به منظور مدیریت وبسایت در اختیار کارفرما قرار داده شود، آموزش های لازم به صورت ویدئویی و در صورت نیاز به صورت حضوری ارائه  خواهد شد تا کارفرما یا نماینده وی بتواند با رعایت نکات مربوط به سئو ، در مدیریت وبسایت خود خودکفا باشد. در مرحله آخر وبسایت شما توسط گروه آرکامپ در گوگل تعریف خواهد شد (ابزار Google webmaster Tools را بشناسید) و مقدمات مربوط به رعایت اصول SEO از جمله تعریف نقشه سایت (در مورد Sitemap بیشتر بدانید) ، تعریف فایل robots.txt ، توضیحات Metadescription و تگ گذاری اولیه و ... انجام خواهد شد.