اهمیت UX در طراحی سایت

جمعه ، 2 شهریور 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

همانطور که در مطلب قبل هم اشاره کردیم UX یا تجربه ی کاربری یکی از مهم ترین جنبه های یک وبسایت است که گاهی به اشتباه مورد توجه قرار نمی گیرد. طرح ظاهری چیزیست که مردم آن را می بینند و از آن تاثیر می گیرند و به آن جلب می شوند و درواقع چهره ی واقعی نام تجاری شماست. با این وجود شما نمی توانید یک طراحی ظاهری بدون برنامه ریزی داشته باشید و این جا است که UX وارد میدان می شود.

ux


طراحی UX چیست؟

UX اسکلت سایت شما است و به علت وجود UX است که باید برای راه اندازی یک وبسایت تحقیق و برنامه ریزی انجام دهید تا بتوانید چیزهایی را که نیاز دارید و کارهایی که باید انجام دهید را پیدا کنید.
در ادامه تعدادی از دلایلی که باعث اهمیت برنامه ریزی برای UX می شوند را بیان می کنیم.


اهداف خود را دریابید

بخش بزرگی از UX کشف کردن است. پروسه ی کشف کردن اهداف سایت، شامل مصاحبه با سران فروش، بازاریابی، خلاقیت، مدیران اجرایی، و ... است که باعث می شود شما تا آنجا که می توانید، در مورد همه ی جنبه های شرکت و پروژه یاد بگیرید. مهمترین اصل این است که دیدگاه های مختلف را درک کنیم. کار یک طراح UX این است که بازخورد های مختلف را کشف کند و بر اساس آنها برنامه ریزی کند. این اهداف به طور مستقیم به ساختار سایت، محتوا و مخاطبان کمک می کند.


مخاطبین خود را کشف کنید

هنگامی که اهداف خود را پیدا می کنید، می توانید بر مخاطبان خود تمرکز کنید. درمورد مشتریان خود تحقیق کنید و شخصیت آن ها را بشناسید. باید تصویری از شخصیت انواع  افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند داشته باشید. این تصویر برایتان مفید است، زیرا به شما اجازه می دهد تا مخاطبین خود را به گروه های مختلف تقسیم کنید و با توجه به نیاز ها و هدف های آنها، بهترین تجربه کاربری را برایشان فراهم کنید که این تجربه کاربری در نهایت منجر به فروش می‌شود . موفقیت واقعی یک سایت زمانی اتفاق می افتد که شما متوجه شوید چگونه کاربران و سهامداران را به طور همزمان راضی نگه دارید.


محتوای سایت خود را سازماندهی کنید

شناخت اهداف و مخاطبان به شما این امکان را می دهد که دقیقا بدانید  مردم هنگام بازدید از سایت شما به دنبال چه هستند. داشتن این اطلاعات بر نقشه سایت و همچنین ساختار صفحات سایت شما تاثیر خوبی خواهد گذاشت.
اگر بدانید مخاطبان شما به دنبال چه هستند می توانید محتوای جذاب و مرتبط برای آنها تولید کنید. مردم به وبسایت ها مراجعه می کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند، و به همین دلیل است که تولید محتوا اهمیت دارد. اگر مردم در سایت شما محتوای مفیدی پیدا نکنند، آن را در سایت های دیگر پیدا خواهند کرد.
 به یاد داشته باشید که لحن صحبت شما با مخاطبان از طریق محتوا تاثیر زیادی روی جلب اعتماد و برندینگ وبسایت شما دارد. باید مخاطبان را با جمله های گیرا و در عین حال کوتاه، درگیر محتوای خود کنید. تیتر ها، دکمه ها، آیکون ها و حتی متا داده ها هم در این زمینه تاثیر گذارند.


در هزینه ها صرفه جویی کنید

همه ی این برنامه ریزی ها اگر به درستی انجام شود، می تواند تاثیر ماندگاری روی سایت شما داشته باشد. انتخاب های هوشمند مبتنی بر تحقیق، باعث عمر طولانی تر وبسایت شما می شود. همچنین اگر بخواهید سایت دیگری راه بیندازید می توانید از تجارب خود بهره برده و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شوید.

saveing money


درآمد بیشتری کسب کنید

با انجام تحقیق و برنامه ریزی، می توانید وب سایتی ایجاد کنید که هم برای مشتریان و هم برای شرکت خودتان مفید باشد. اگر مشتریان خود را بشناسید، محتوای جذاب ایجاد می کنید و خدمات خوبی را به آنها ارائه می دهید. و هنگامی که این اتفاق می افتد، بازخورد وقت و تلاش هایی که برای ساختن سایت خود انجام دادید، را دریافت خواهید کرد.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

                 (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com