اهمیت تگ H1

دوشنبه ، 26 شهریور 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب :  3 دقیقه

تگ H1 که به آن تگ هدر در HTML نیز می گویند، معمولا شامل نام یا عناوین وب سایت شما می شود.H1 نشان می دهد که محتوای صفحه شما درباره چه موضوعی است و راهی موثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان و موتورهای جستجو است، زیرا به آنها نشان می دهد که چه چیزی را می توانند در صفحه شما پیدا کنند. تگ ها یا برچسب های هدر از H1 تا H6 وجود دارند و به ترتیب اهمیت و اندازه متن شان مرتب شده اند به این صورت که H1 بزرگترین و مهم ترین تگ است، که با استفاده از تاکتیک های سئو می تواند در بهینه سازی وبسایت شما موثر باشد.

تگ H1 همواره جزو عوامل مهمی بوده که در الگوریتم رتبه بندی گوگل  مورد توجه قرار گرفته است. زیرا به طور مستقیم به موتور جستجو کمک می کند تا آنچه را خواننده به دنبال آن است، پیدا کند.

h1 tags

چرا تگ H1 برای سئو مهم است؟

یکی از پیچیده ترین وظایف موتورهای جستجو درک کردن معنی محتوای یک صفحه است. برای انجام این کار در سریعترین زمان و کارامد ترین حالت ممکن، موتور های جستجو از داده هایی که از سیگنال های مختلف دریافت می کنند استفاده می کنند. یکی از این سیگنال ها، عنوان صفحه و دیگری، تگ H1 است.

وقتی عنکبوت ها و ربات های موتور جستجو در بین صفحات می خزند، کد های HTML را می خوانند و بررسی می کنند که کدام جمله ها به متن تگ های هدینگ (H1 تا H6) نزدیکتر است. این به آن معناست که موتور جستجو، متن هدینگ ها را به عنوان معرفی کننده‌ی محتوای صفحه در نظر می گیرد.

 پس اگر از کلمات کلیدی خود در تگ H1 استفاده کنید، به موتور های جستجو در فهمیدن محتوای صفحه تان، کمک می کنید. درست نوشتن تگ H1، در جذب مخاطبان هم مفید است زیرا کاربران با یک نگاه به صفحه تان و دیدن تگ H1، می فهمند محتوای صفحه تان درباره ی چه موضوعیست. این امر در کل به بهبود وضعیت سئوی وبسایت شما کمک می کند.

h1 tag

نکاتی برای نوشتن تگ H1:

  • تگ H1 باید منحصر به فرد بوده و کاملا قابل خواندن باشد.
  • با عنوان صفحه دقیقا یکی نباشد، اما متنی نزدیک به آن داشته باشد
  • متن آن زیاد طولانی نباشد.
  • فقط یک بار در هر صفحه استفاده شود.
  • به محتوای صفحه مرتبط بوده و ماهیت معنایی یکسانی با آن داشته باشد
  • برای کاربران جالب و جذاب باشد.
  • در انتهای تگ H1 از نقطه استفاده نشود و سعی کنید از کمترین علائم نگارشی استفاده شود.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

                  (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com