اهمیت متاتگ های og

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 2 دقیقه

پروتکل متاتگ   og یا Open Graph باعث می شود گوگل سایت شما را بهتر بشناسد و اطلاعات جزئی تری از وبسایت شما در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک منتشر شود. با افزودن متاتگ og  به وبسایتتان می توانید کنترل کنید که وقتی صفحه ای از وبسایت خود را در فیسبوک به اشتراک می گذارید، چه بخشی از محتوای آن به نمایش درآید. این متاتگ نمی تواند تاثیر مستقیمی روی سئو سایت بگذارد و تاثیر عمده ی آن روی شبکه های اجتماعی است اما می دانیم که امروزه شبکه های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی در سئوی وب سایت ها دارند و اهمیت آنها نزد موتور های جستجو، روز به روز بیشتر می شود. به همین دلیل موتورهای جستجو نمی توانند تگ های og را نادیده بگیرند در نتیجه می توان گفت که og ها روی بهبود سئو، بهتر شناخته شدن توسط گوگل و بهتر قرار گرفتن عکس ها در نتایج گوگل نیز تاثیر مثبتی دارند.

متا تگ های og بسیاری وجود دارند که اطلاعات مختلفی را به شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و گوگل پلاس ارائه می دهند. این متاتگ ها می توانند به صورت دستی به صفحه شما اضافه شوند، به صورت مستقیم در کد صفحه وارد شوند و یا از طریق سیستم مدیریت محتوا به وبسایت اضافه شوند. در ادامه، رایج ترین تگ های og را معرفی می کنیم. این متا تگ ها در تگ <head> سایت قرار می گیرند.

og metatags

og:local می توانید زبان وبسایت خود را در این متاتگ قرار دهید.

og:type در این متاتگ می توانید مشخص کنید که نوع سایت شما چگونه است. مثلا اینکه وبلاگ است یا وبسایت.

og:title عنوان سایت خود را می توانید در این متاتگ قرار دهید.

og:description می توانید توضیحات سایت خود را در این متاتگ قرار دهید.

og:url می توانید آدرس URL وبسایت خود را در این متاتگ قرار دهید.

og:site_name نام سایت شما در این متاتگ قرار می گیرد.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

              (کیانا مهدی نژاد)

captcha
  

تاکنون نظری ثبت نشده است.

نمادهای دریافت شده

نماد اعتماد الکترونیکی گروه آرکامپlogo-samandehi

لیست پروژه ها

گروه آرکامپ با تاکید بر نیازهای مشتریان و با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی های مربوطه همواره خدمات خود را در زمینه طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایل و همچنین راهارهای دیجیتال مارکتینگ ارائه داده است. لیستی از این پروژه ها در این بخش آمده است.
مشاهده پروژه ها

 

جدیدترین مطالب