چگونه برای سایتمان بک لینک مفید بگیریم؟

دوشنبه ، 23 مهر 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

یکی از استراتژی های مهم در سئو، بک لینک سازی ( Link Building) برای وبسایت است. بک لینک سازی یعنی قرار گرفتن لینک وبسایت شما در صفحات وبسایتهای دیگر. هرچه بک لینک های بیشتر و معتبر تری داشته باشید، ترافیک بیشتری به سوی سایت شما جذب می شود.

backlink


از چه راه هایی می توانیم بک لینک مفید ایجاد کنیم؟

 

1- اولین گام، تولید محتوای کافی، با کیفیت و کاربردی است. اگر به اندازه ی کافی محتوا نداشته باشید، لینک سازی عملاً بی فایده خواهد بود. همچنین محتوای وبسایت شما باید با کیفیت و معتبر باشد. اگر محتوای شما از نظر وبسایت های دیگر با کیفیت باشد و ارزش خواندن داشته باشد، آن را در سایت خود به اشتراک می گذارند و بک لینک های طبیعی برای شما ساخته می شود. هرچه وبسایت های معتبر تری به سایت شما لینک دهند، تاثیر بهتری روی سئوی وبسایت شما خواهد داشت.


2- بعد از آنکه محتوای کافی و مناسب تولید کردید باید لینک سازی را شروع کنید. از لینک های داخلی غافل نشوید!
می توانید در متن مطالب خود، به دیگر مطالب سایتتان لینک دهید . با این کار بازدیدکنندگان خود را به خواندن سایر مطالبتان تشویق می کنید و مدت حضور آنها در سایتتان را نیز افزایش می دهید که در نهایت تاثیر خوبی روی سئوی وبسایتتان می گذارد.

 

3- شبکه های اجتماعی نیز نقش مهمی در لینک سازی دارند. حتما پروفایل های شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را به روز نگه دارید و لینک مطالب وبسایتتان را در آنها به اشتراک بگذارید و فالوئر های خود را تشویق به بازنشر آنها کنید.
یکی از راه های بازنشر لینک های شما در صفحه های اجتماعی، برگزاری مسابقه است. مسابقه ای ترتیب دهید و به مخاطبان خود بگویید برای شرکت کردن در مسابقه، لینک شما را در صفحات خود منتشر کنند.


4- یکی دیگر از مکان های مناسب برای لینک سازی قسمت تالار های گفتمان و فروم های وبسایت های مرتبط با کسب و کارتان است. می توانید در این فروم ها سوال بپرسید و یا سوالات دیگران را با قرار دادن لینکی از وبسایت خود جواب دهید. البته گوگل اعلام کرده است که این روش تاثیری بر سئوی وبسایت ها نخواهد داشت اما در سایت های ایرانی هنوز شاهد تاثیرگذاری این روش هستیم.
فقط در نظر داشته باشید که در لینک سازی در این قسمت ها زیاده روی نکنید تا گوگل شما را به عنوان اسپمر شناسایی نکند!


5-یکی از روش های معمول دیگری که می تواند در لینک سازی مفید باشد، ساختن اینفوگرافیک است. اینفوگرافیک ها چون محتوای بصری دارند و به سادگی قابل فهم اند جذابیت خاصی برای بازدیدکنندگان دارند. شما می توانید لینک های وبسایت خود را در اینفوگرافیک هایی که می سازید قرار دهید و آن را در صفحه های مختلف نشر دهید تا مخاطبان را به لینک دلخواهتان سوق دهید.  برای ساختن اینفوگرافیک نیاز دارید که داده های آماری معتبر و قابل فهمی پیدا کنید و همچنین از یک فرد متخصص برای طراحی بصری و گرافیکی آن کمک بگیرید.
 

راه های ممنوعه!!

مواردی که گفته شد فقط تعدادی از راه های گرفتن بک لینک مفید بود. غیر از این راه ها ممکن است روش های وسوسه کننده ای مثل خرید بک لینک یا تبادل لینک نیز به گوشتان خورده باشد!  اما توصیه ی ما این است که این روش ها را امتحان نکنید زیرا هم هزینه بر است و هم ممکن است توسط الگوریتم های گوگل که روز به روز هم هوشمند تر می شوند، جریمه شوید.


همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که بک لینک های بی کیفیت نگیرید. لینک هایی که از سایت هایی که موضوعشان ربطی به کسب و کار شما ندارد و یا از سایت های نامعتبر به سایت شما داده می شوند، لینک های بی کیفیت محسوب شده و ممکن است اعتبار سایت شما نیز زیر سوال برود و این امر به ضرر سایت شما تمام شود.  پس بهتر است دست به کار شوید و بک لینک های واقعی برای سایت خود بگیرید.

 

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

                (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com