چگونه سایتمان را به مخاطبان هدفمان معرفی کنیم؟

پنجشنبه ، 17 آبان 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب :4 دقیقه

روش های زیادی برای جذب بازدید کننده وجود دارد، اما یادگیری این روش ها به تنهایی، موفقیت مان را تضمین نمی کند. مهم این است که مخاطبان خود را به درستی انتخاب کنیم و کاربرانی را که به سایت خود جذب می‌کنیم، تبدیل به مشتری نماییم. قدم اول برای این کار، شناختن جامعه هدف است.

target audience

چگونه مخاطب هدف خود را بشناسیم؟

به‌طور کلی می توان مخاطبین هدف هر کسب و کار را به  سه گروه دسته بندی کرد:

  • افرادی که از شما خرید می کنند
  • افرادی که روی خریداران شما تاثیر می گذارند
  • حمایت کنندگان شما و محصولاتتان

در این مرحله باید مشتریان و سرمایه گذاران خود را شناسایی کرده و پس از آن اطلاعات دقیقی شامل: سن، جنسیت، تحصیلات، سرگرمی‌ها، سطح درآمد و... از آنها جمع آوری نماییم. سپس بر اساس این اطلاعات می بایست فضاهایی را که امکان حضور مخاطبانمان بیشتر است را شناسایی کرده و در آن فضاها به تبلیغ کسب و کار خود بپردازیم. همچنین باید به نیازهای خریداران و کسانی که روی آنها تاثیر می گذارند توجه کنیم و آنها را برای رسیدن به نیازهایشان همراهی کنیم.
 

زیرا مشتریان همواره به دنبال راه حل مشکلاتشان هستند نه صرفاً خرید محصولات ما!!!
 

هر چه در این مرحله اطلاعات بیشتری به دست آورید، به کار خود سرعت بیشتری می بخشید.
بعد از آنکه مخاطبان هدف خود را شناختیم باید کسب و کار خود را به آنها معرفی کرده و آنها را به سایت خود جذب کنیم.

target audience

چگونه توجه مخاطبان هدف را جلب کنیم؟

ساده بنویسید

قبل از هر چیز باید بدانید که امروزه، کاربران اینترنت که مخاطبان هدف ما هستند، برای خواندن یک مطلب و فهمیدن ایده‌ی آن، وقت و حوصله‌ی زیادی به خرج نمی دهند.پس باید بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن توجه آنها را جلب کنیم.

ساده بودن، رمز موفقیت در این کار است. ایده‌ی خود را به ساده ترین و شفاف ترین حالت ممکن توضیح دهید. از توضیحات اضافی و پیچیدگی ها بپرهیزید و از کلمات ساده و قابل فهم استفاده کنید. کلمات گنگ و گیج کننده مخاطب را خسته می کند و باعث می شود از صفحه شما خارج شود.
از صفات و فعل های مثبت استفاده کنید و خوانندگان خود را مخاطب قرار دهید تا تاثیر بهتری روی آنها بگذارید.


از امکان گفتگوی آنلاین بهره ببرید

 چت زنده باعث جلب اعتماد مخاطبان می‌شود‌. در صورتی که بازدید کنندگان هنگام خواندن محتوای شما با سوالی مواجه شوند یا سوالی در خصوص کسب و کار شما داشته باشند، می‌توانند در لحظه سوال خود را با شما مطرح کنند و در اینجاست که شما می‌توانید با استفاده از مهارت های گفتگویتان در بازاریابی و پاسخگویی سریع، اعتماد آنها را جلب کنید‌ و آنها را به مشتری تبدیل کنید.


از تاثیر شبکه های اجتماعی غافل نشوید

 اگر بدانید که مخاطبان شما در کدام شبکه های اجتماعی بیشتر فعالیت دارند، می توانید جامعه ای از مخاطبانتان در آن شبکه اجتماعی بسازید و لینک ها و تبلیغات وبسایت خود را در آنجا به اشتراک گذاشته و آنها را به وبسایت خود بکشانید‌.


سئوی وبسایتتان را بهبود ببخشید

امروزه مردم قبل از خرید هر محصول یا خدماتی، ابتدا درباره ی آن در گوگل جستجو می کنند و بنابراین رتبه ی سایت شما در صفحه نتایج گوگل اهمیت زیادی دارد. با شناسایی عبارات کلیدی که مخاطبان شما به دنبال آن می گردند، وبسایت خود را برای آن عبارات کلیدی بهینه سازی کنید تا توسط مخاطبان خود دیده شوید. تولید محتوا و ایجاد بک لینک نیز از کارهای مهم برای بهبود سئو هستند.

به طور کلی به یاد داشته باشید که باید بتوانید بازدیدکنندگان را درگیر ایده‌ی خود کنید. در این صورت امکان اینکه به سایت شما برگردند و در آینده مشتری شما شوند، زیاد می شود.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه آرکامپ

          (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com