چرا گوگل، الگوریتم google fred را طراحی کرد؟

چهارشنبه ، 7 فروردین 1398

همانطور که می دانید، گوگل به طور مداوم الگوریتم های خود را بهبود می بخشد تا تجربه کاربری بهتری را برای کاربران خود فراهم کند. معیار های رتبه بندی نتایج جستجو، در طول زمان تغییر می کند. به همین دلیل مهم است که یک وب مستر در تمام موارد مربوط به سئو، اطلاعات خود را به روز نگه دارد. در این مقاله به یکی دیگر از الگوریتم های گوگل به نام فرد (Fred) می پردازیم که در اواسط سال 2017 رونمایی شد که نتایج موتور جستجوی گوگل را بسیار تحت تاثیر قرار داد.

در روز های 7 و 8 مارس سال 2017، تغییراتی رخ داد که باعث شد خیلی ها حدس بزنند که نوعی به روز رسانی در الگوریتم های گوگل در حال وقوع است.

به نظر می رسید که هدف این الگوریتم گوگل، محتواهایی بودند که با کیفیت پایین و در جهت کسب درآمد تولید می شدند. گوگل در ابتدا به طور رسمی چیزی از الگوریتم جدید اعلام نکرد. گرچه Gary Illyes از شرکت گوگل، در تاریخ 9 مارس، در توییتی نام این به روز رسانی را  به شوخی "فرد" اعلام کرد. و در نهایت در 24 مارس، به روز رسانی این الگوریتم به طور رسمی از طرف گوگل اعلام شد.


google fred

الگوریتم گوگل فرد-Google Fred چیست؟

"فرد" نامی است که  برای هر بروزرسانی الگوریتم که مرتبط با کیفیت سایت است گذاشته می شود.

گوگل فرد-Google Fred الگوریتمی است که توسط گوگل طراحی شده تا تاکتیک های کلاه سیاه که باعث کسب درآمد بیش از حد و حریصانه می شوند را هدف قرار دهد. گوگل فرد-Google Fred به طور خاص به دنبال تبلیغات بیش از حد، محتوای کم ارزش و وب سایت هایی است که به طور کلی مزایای بسیار کمتری برای کاربران خود دارند. به نظر می رسد وب سایت هایی که هدف آن ها به جای ارائه اطلاعات مفید به کاربران، فقط کسب درآمد است، مورد هدف گوگل فرد قرار می گیرند.

 به روز رسانی گوگل فرد-Google Fred شامل چه تغییراتی است؟

همان طور که می دانید همیشه دانستن آن که دقیقا چه چیزی در پشت صحنه الگوریتم های گوگل قرار دارد، دشوار است. اما بررسی تغییرات ایجاد شده پس از اعلام یک به روزرسانی، به درک کارایی این الگوریتم ها کمک می کند. در مورد  گوگل فرد-Google Fred، وب سایت هایی که یک یا چند ویژگی ذکر شده در زیر را داشته باشند، با کاهش رتبه 50 الی 90 درصدی مواجه می شوند. وب سایت هایی که بیشتر از همه تحت تاثیر قرار می گیرند، وبسایت هایی هستند که:

 • بر کسب درآمد حریصانه تمرکز کرده اند.
 • تبلیغات گمراه کننده یا فریبنده را نمایش می دهند
 • از لینک های وابسته، تبلیغات و محتوای کم ارزش اشباع شده اند.
 • دارای وبلاگ هایی هستند که هر موضوعی را با هدف کسب رتبه در موتور های جستجو، منتشر می کنند.
 • دارای موانع و مسائل مربوط به تجربه کاربری هستند.
 • با نمایشگرهای موبایل سازگار نیستند.
 • محتوای کم ارزش دارند.
 • تبلیغات بیش از حد دارند.

اساساً، آنچه الگوریتم گوگل فرد-Google Fred  به ما می گوید این است که به روزرسانی های گوگل مبتنی بر راهکارهایی است که وبسایت هایی که کسب درآمد را به جای ارائه منابع مفید، در اولویت قرار می دهند، جریمه کند.

اگر وب سایت شما با این ویژگی ها  طراحی شده باشد، مراحل ساده ای وجود دارد که اکثر وب سایت ها می توانند برای جلوگیری از جریمه شدن توسط موتور جستجوی گوگل، انجام دهند.

 

چگونه می توان فهمید که سئوی سایت شما تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد-Google Fred قرار گرفته است؟

اگر بدون دلیل واضحی، با کاهش قابل توجه رتبه سایت خود در لیست نتایج جستجو مواجه شده اید یعنی اتفاقی جدی در حال وقوع است. یعنی اگر افت ناگهانی و غیر قابل توضیحی را در رتبه بندی تجربه کرده اید، احتمالا با یک بروزرسانی الگوریتم جریمه شده اید.

البته، بهترین کار این است که  برای مواجهه با بروزرسانی های الگوریتم های گوگل، فعالیت های پیشگیرانه انجام دهید، اما پیدا کردن ریشه ی مشکل می تواند دشوار باشد. ممکن است برای تعیین راه پیش رو نیاز به یک مشاور حرفه ای داشته باشید. اما مواردی وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبود سایت خود و کاهش خطر مجازات توسط الگوریتم گوگل فرد-Google Fred انجام دهید.

 

چگونه سایت خود را برای به روز رسانی الگوریتم گوگل فرد-Google Fred بهینه سازی کنیم؟

گوگل فرد-Google Fred وب سایت هایی را که به وضوح بر کسب درآمد حریصانه متمرکز هستند، مجازات می کند. از سوی دیگر، الگوریتم های گوگل، وب سایت هایی که تجربه کاربری عالی و اطلاعات و مطالب مرتبط را ارائه می دهند تشویق می کند و به آن ها پاداش می دهد. پس مدیران وب سایت ها و وبمستر ها باید سایت خود را طوری تنظیم کنند تا از مجازات شدن توسط الگوریتم های گوگل جلوگیری کنند. در اینجا چند پیشنهاد برای بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو بیان می کنیم:

 • هر چیزی در سایت شما باید یک هدف مشخص داشته باشد
 • از متا دیتاها، برچسب ها، کلمات کلیدی و طرح های مرتبط استفاده کنید تا هدف خود از محتواهایتان را به طور واضح  نشان دهید
 • طراحی سایت خود را مرور کنید، آیا تجربه کاربری ضعیفی دارید؟
 • تبلیغات خوب هستند، اما کمترین مقدار را برای آن ها در نظر بگیرید و آن ها را در جای مناسب قرار دهید
 • برای ارزیابی وب سایت خود از دستورالعملهای کیفیت جستجوی گوگل استفاده کنید
 • برای خود یادآوری تنظیم کنید که در فاصله های زمانی منظم، وبسایت خود را مرور کرده و تبلیغات و طراحی و محتوا را دوباره بررسی کنید

به طور کلی، توصیه می شود که حتی اگر در لیست رتبه بندی های نتایج جستجو افت رتبه نداشته اید، از این شیوه ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که سایت شما باید برای داشتن بهترین وضعیت در نتایج جستجو، سه معیار ساده را رعایت کند:

 • محتوای کافی و با کیفیت
 • اقتدار و اعتماد (به عنوان مثال شهرت سایت شما)
 • یک تجربه کاربری عالی

 

چقدر طول می کشد تا اثر منفی الگوریتم گوگل فرد-Google Fred از بین برود؟

غیر ممکن است بگوییم چقدر طول می کشد تا سایت شما از تاثیر به روز رسانی گوگل فرد-Google Fred رها شود. با این حال، هر چه سریع تر به مسائلی که احتمالاً با به روزرسانی مورد هدف قرار گرفته است، پاسخ دهید، زودتر می توانید ترافیک از دست رفته ی خود را باز یابید. با این حال، میزان کارهایی که باید انجام دهید تا بتوانید راه خود را از عمق باز کنید، به ده ها عامل مختلف بستگی خواهد داشت. بعضی از سایت ها ممکن است بتوانند با تغییرات جزئی دست و پنجه نرم کنند، در حالی که دیگر سایت ها ممکن است مجبور شوند وبسایت خود را از پایه تغییر دهند.

 

 

 

منبع : تیم تولید محتوا گروه آرکامپ

         (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com