مزیت های وبسایت رسپانسیو چیست؟

دوشنبه ، 25 بهمن 1395

سایت ریسپانسیو آرکامپ

با گسترش تکنولوژی و امکانات، مخاطبین از طریق تمامی دستگاهها نظیر کامپیوترهای خانگی، لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند با دنیای اطراف در ارتباطند. اما امروزه با توجه به میزان بالای جستجو کنندگان موبایلی برای جستجوی وبسایت ها، گوگل به کلیه صاحبان وبسایت ها توصیه می نماید وبسایت خود را به صورت رسپانسیو طراحی کرده و سازگاری نمایش وبسایت خود را در موبایل و تبلت بررسی نمایند.

 

سایت رسپانسیو چگونه سایتی است؟

سایت  رسپانسیو (Responsive) یا واکنش گرا سایتی است که اندازه و چیدمان اجزای آن شناور است و با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف تغییر می کند تا کاربران صرف نظر از اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد (گوشی های هوشمند موبایل) یا نمایشگری متوسط و بزرگ داشته باشند (تبلت، لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی)، تجربه کاربری راحتی داشته باشند. در واقع وبسایت را با سایزهای مختلف نمایشگرها سازگار ساخته تا کاربر بتواند به راحتی سایت را در هر وسیله ای رویت نماید.

 

برای طراحی نسخه سازگار وبسایت سه روش وجود دارد:

  1. طراحی سایت رسپانسیو (Responsive)
  2. طراحی قالب جداگانه برای موبایل
  3. طراحی سایت سازگار با موبایل در آدرس جداگانه

اما، حتی گوگل نیز به مدیران سایت ها توصیه می نماید که طراحی سایتِ رسپانسیو (Responsive)، بهترین روش سازگارسازیِ وبسایت ها می باشد.

 

چرا باید سایت رسپانسیو (responsive) داشته باشیم؟

مدیریت آسان

همان طور که در بالا اشاره کردیم، علاوه بر روش رسپانسیو (Responsive)، دو روش دیگر برای سازگار سازی وبسایت در موبایل و تبلت وجود دارد که در هر دو حالت در صورتی که شما قصد انجام تغییراتی در سایت خود داشته باشید، لازم است تغییرات خود را در سایت های موبایلیِ خود نیز انجام دهید حال آنکه در طراحی وبسایتِ رسپانسیو، کافی است تغییرات خود را فقط بر روی یک قالب و یک وبسایت انجام دهید و تغییرات در تمامی قالب ها اعمال می شوند؛ که همین موضوع مدیریت سایت های رسپانسیو را ساده ساخته و باعث افزایش طرفداران این نوع از طراحی وبسایت شده است.

 

کاهش هزینه های طراحی سایت

قبل از به وجود آمدن روش طراحی رسپانسیو ، اگر شرکت ها تمایل داشتند برای سایت خود نسخه موبایل طراحی کنند، می بایست برای هر نوع نمایشگر (لپ تاپ، تبلت، موبایل و...)، یک قالب خاص طراحی می کردند. زیبایی طراحی رسپانسیو در این است که وبسایتتان با هر نمایشگری خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست. به عبارتی؛ یک قالب برای تمام نمایشگرها. پس از این رو به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می شود .

 

کاهش زمان طراحی سایت

در زمینه طراحی سایت مهمترین اصل از دیدگاه مشتریان زمان است. در طراحی رسپانسیو، هنگامی که اجرای پروژه استارت می خورد از همان ابتدا قالبی طراحی می شود که در تمام ابزارها با سایزهای مختلف به خوبی نمایش داده می شود در نتیجه زمان انجام و بهره برداری از پروژه به شدت کاهش خواهد یافت.

 

ریسپانسیو

 

افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری بالقوه

نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری بالقوه، به درصد خرید و یا سفارش کالا یا خدمات از سایت شما گفته می شود که هر چه این عدد بیشتر باشد به این معناست که وبسایت شما فروش بیشتری داشته است. کلیه صاحبان سایت ها در تلاشند تا این عدد را افزایش دهند. رسپانسیو بودن وبسایت باعث می گردد تا نیاز نباشد کاربران وبسایت شما برای خرید و سفارش کالا حتما از کامپیوتر و تبلت استفاده نمایند و بتوانند به راحتی با استفاده از موبایل و تبلت خرید خود را انجام دهند. همین مورد باعث افزایش فروش و در نتیجه افزایش میزان نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری خواهد گردید.

 

افزایش ترافیک سایت

امروزه جمعیت افرادی که با موبایل خود به وب گردی می پردازند افزایش یافته است. تصور کنید اگر سایت شما در دستگاه های مختلف از جمله موبایل به خوبی نمایش داده نشود، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید. اما شما هم اکنون می توانید با کمی هزینه بیشتر، تدبیری بیاندیشید که تمام افرادی (با هر دستگاهی) که از سایت شما بازدید می کنند از بودن در سایتتان لذت برده و نهایت استفاده را ببرند که این عمل موجب معرفی بهتر خدمات ارائه شده ی شما می گردد.

 

پرهیز از ایجاد محتوای تکراری

هنگامی که دو نسخه وبسایت، یکی برای کامپیوترهای معمولی و یکی هم برای موبایل، در اختیار دارید، با توجه به اینکه این دو وبسایت، کاملا یکسان هستند زمانیکه روبات گوگل به سایت شما سر می زند پس از ایندکس کردن نسخه ابتدایی، به سراغ نسخه موبایلی می رود و مطالب نسخه دوم را به عنوان تکراری می شناسد که این مسئله باعث کاهش رنکینگ سایت شما می شود. اما در صورتی که شما یک وبسایت رسپانسیو (Responsive) برای تمام دستگاه ها در اختیار داشته باشید تمام مطالبتان در همین یک وبسایت قرار خواهد گرفت و از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع:

http://sitedar.com
http://web24.ir
https://support.google.com

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com