تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت

دوشنبه ، 7 فروردین 1396

بسیاری از سئوکاران بزرگ دنیا بر این باورند که بعد از داشتن طراحی سایت قوی ، تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت ها را نباید نادیده گرفت، زیرا یکی از فاکتورهای مهم بهینه سازی سایت ها می باشند. سئو وب سایت به دو قسمت کلی تقسیم می شود، سئو خارجی و سئو داخلی. که 30% از سئو، مربوط به بخش سئو داخلی و  70% باقیمانده، مربوط به سئو خارجی و شبکه های اجتماعی است.

شبکه های اجتماعی - سئو

شبکه اجتماعی چیست؟

شبکه اجتماعی یعنی وب سایت و سرویس هایی که به شما این امکان را می دهند که با افراد دیگر ( دوستان، آشنایان، همکاران) در ارتباط باشید، به عضویت گروه های مورد علاقه خود در بیایید، نوشته ها و پست های آنها را بخوانید و نظرات و محتوای خود را نیز با دوستان خود به اشتراک بگذارید . امروزه شبکه های اجتماعی نظیر , Facebook , Google plus , LinkedIn Twitter جزو پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی هستند

شبکه های اجتماعی

محبوبیت در شبکه های اجتماعی

میزان محبوبیت در شبکه های اجتماعی برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد و عاملی برای تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت می باشد. معیار های زیادی می تواند برای محبوبیت این شبکه ها مورد بررسی قرار گیرد که ما مهم ترین آن ها را بیان می کنیم:

•    هرچه تعداد فالوور ها و دنبال کنندگان شما بیشتر باشد، موتورهای جستجو اهمیت بیشتری به صفحه شما می دهند.
•    سعی کنید با مطالبی که در شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنید، کاربران خود را به چالش بکشید تا تعداد نظرات و لایک های شما افزایش پیدا کند، زیرا این مقوله می تواند سئو سایت شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

این موضوع نیز حائز اهمیت است که برای محبوبیت و رشد در شبکه های اجتماعی، می بایست با دید مردم و مخاطبان، به صفحه ی خود نگاه کنید. میزان محبوبیت شما به چگونگی عملکرد یا فعالیت هایتان در این شبکه ها بستگی دارد نه به مشهور بودن یا بزرگ بودن خودتان یا سایتتان.

در خیلی مواقع دیده شده که حتی یک سایت کوچک توانسته است با عملکرد درست در شبکه های اجتماعی، بسیار بزرگ شده و به بهبود عملکرد کسب و کار خود کمک کند. روش مناسب برای کسب رتبه بهتر در سایت الکسا و افزایش فروش ، جذب  بیشتر بازدیدکننده ی واقعی به سایت و تبدیل این بازدیدکنندگان به مشتری می باشد. قراردادن لینک مستقیم به صفحات سایت در شبکه های اجتماعی و امکان به اشتراک گذاری مطالب ، باعث افزایش تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت شما شده و درصد مشخصی از بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل می کند. هم چنین، قرار دادن دکمه های شبکه های اجتماعی در سایت باعث پخش مطالب شما شده و به برندسازی سایت و شرکت شما کمک شایانی می کنند.

تاثیر شبکه های اجتماعی در بالابردن بازدید کننده های سایت شما بر هیچ کس پوشیده نیست . علی رغم اینکه گوگل به روشنی اعلام کرده که شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در موتور جستجوی آن ندارند اما به طور غیر مستقیم تاثیر به سزایی در افزایش بازدید کننده ها و رتبه سایت شما خواهند داشت.

سئو

شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر رتبه ی سایت شما می گذارند؟

1.    از یک سایت با رنکینگ بالا به سایت شما لینک داده می شود.
2.    می توانید محصولات و خدمات خود را به کاربران معرفی کنید.
3.    مطالب شما در لحظه ی انتشار، به ده ها نفر نمایش داده می شود.
4.    امکان به اشتراک گذاری مطالب شما بیشتر می شود.
5.    شبکه های اجتماعی به شکل غیر مستقیم می توانند بر روی لینک ها تأثیر گذاشته و همچنین میزان ترافیک به سمت وب سایت را نیز افزایش دهند.
6.    بازدید کنندگان وب سایت می توانند از کشورهای متفاوت و با زبان های متفاوت باشند.
7.    امکان بازدیدِ مجدد و بازگشتِ بازدید کنندگان بسیار بالاست چون شما هربار مطالبتان را به تعداد مشخصی از کاربران ارسال می کنید و موجب رجوع چند باره آنها به سایت خود می شوید .
8.    با هر مطلب مفید که ارسال می کنید، امکان جذب کاربرانِ ثابت بیشتری را فراهم می کنید.
9.    مطالب شما ، حتی قبل از سایت خودتان در موتورهای جستجو لیست می شوند.
10.    بازدیدکنندگان همواره از صفحه اول وارد سایت شما نمی شوند و ورودی از صفحات متعدد انجام می گیرد.
11.    افزایش بازدید؛ قرار گرفتن یک مطلب در شبکه اجتماعی سبب پربیننده شدن آن شده و افراد را به مطلب لینک شده در سایت سوق می دهد.
12.    فضای مناسبی برای برندسازی می باشد.
13.    از آنجایی که امروزه میزان استفاده از تلفن های شخصی متصل به اینترنت بیشتر شده، امکان نظر سنجی و ارتباط با مشتریان و اطلاع از انتقادات و پیشنهادات آنها، از طریق شبکه های اجتماعی راحت تر و سریع تر نسبت به وب سایت ها صورت می گیرد.

 

کلام آخر...

قرار دادن مطالب و محتوای خوب و مناسب که مخاطب را با خود درگیر کند و به سایتتان لینک داده شده باشد، در شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک سایت شما شده که در نتیجه ی آن رتبه شما در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش می یابد.

شبکه های اجتماعی

 

 

 

 

منابع:

http://www.parsdata.com
http://blog.amaziran.com
http://www.newseo.ir
https://websima.com
http://sitecode.ir
http://important-seo.com
http://seoworld.ir

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com