بهینه سازی تصاویر سایت

جمعه ، 25 فروردین 1396

عکس ها از بهترین مقوله هایی هستند که توسط کاربران در گوگل جستجو می شوند. اگر شما بتوانید در سایتتان تصاویر مرتبط با مطالبتان را در حد معقول بکار ببرید، به یافته شدن هر چه بهتر آنها توسط گوگل بسیار کمک کرده اید.

اما یک نکته!!

تصاویر به کار برده در سایتتان باید بهینه سازی (کم حجم) شوند.

 

هر مطلبی که در سایت شما منتشر می شود، به غیر از متن (که بسیار با اهمیت است) دارای تصاویری نیز می باشد. عکس ها از جمله مواردی هستند که هم مخاطب را به خواندن مطلب دعوت کرده و هم فهم مطلب را ساده تر می کنند. اما وقتی تصویری در سایتتان قرار می دهید باید آن را برای موتورهای جستجو و به خصوص گوگل بهینه سازی کنید! زیرا شاید بتوان دومین قسمت پر طرفدار گوگل را قسمت سرچ تصاویر آن دانست.

 

بهینه سازیِ تصاویر یکی از مهمترین قسمتهای سئو می باشد.

 

مدت زمان بارگزاری وب سایت برای بازدید كننده  یكی از مواردی است كه موتورهای جستجو نظیر گوگل برای رتبه بندی‌ وب سایت ها و نشان دادن آنها در نتایج جستجو به آن اهمیت می دهند. بنابراین اگر حجم تصاویر زیاد باشد مدت زمان بارگزاری كامل سایت به همراه تصاویر زیاد شده و گوگل به این وب سایت رتبه خوبی‌ نخواهد داد.

بهینه سازی تصاویر

 

اگر بخواهیم یک تصویر را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم، باید به موارد زیر توجه نماییم:

 

  1. وقتی تصاویر در گوگل جستجو می شوند نام آنها ارزش بالایی داشته و مورد توجه قرار می گیرد. یعنی اولین کاری که باید در بهینه سازی تصاویر انجام داد انتخاب نام مناسب است. سعی کنید نام تصویر کاملا مرتبط، مختصر و مفید باشد.

  2. مورد دوم استفاده از Alt Tag برای تصاویر است. کار این تگ (Tag) به این صورت است که زمانیکه به هر دلیلی تصویر مورد نظر در سایت شما نمایش داده نشود، این متن به جای آن عکس نمایش داده خواهد شد. وجود این تگ کمک بسیاری به سایت شما می کند چرا که اگر در آپلود سنتر و یا سایتتان مشکلی پیش آمد که مانع نمایش عکس شد، در عوض متن مربوطه توسط گوگل مورد جستجو قرار می گیرد! لازم به ذکر است که  Alt Tagمهمتر از نام تصویر بوده و می توان گفت به صورت اساسی تصویر را برای گوگل بهینه سازی می کند. در ضمن زمانیکه تصویر شما لینک دار باشد، یعنی کاربر را به آدرسی لینک کند،  Alt Tag ها بسیار کمک کرده و مانند یک لینک متنی عمل می نمایند و در جستجو در موتورهای جستجو به تصویر شما امتیاز می دهند. اما نکته ی قابل ذکر این است که از کلمات نامربوط و توضیحات بیهوده جداً بپرهیزید.

  3. مورد سوم هم که این روزها بسیار برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است، حجم تصویر بوده که به صورت کاملا مستقیم بر روی سرعت بارگذاری سایت شما تاثیر می گذارد. یعنی شما باید سعی کنید تصویر را با کمترین حجم ممکن در قسمت های مختلف سایت استفاده کنید. برای این کار هم می توان از نرم افزار فتوشاپ و یا نرم افزارها و افزونه های مخصوص در این زمینه در پلتفرم های مختلف استفاده نمایید.

  4. قرار دادن عکس در ابعاد مورد استفاده سایت و قالب هم اهمیت بسیار بالایی دارد. برای مثال اگر در قالب شما اندازه نمایش تصاویر به اندازه ۴۰۰ در ۳۰۰ وجود دارد، می بایست یک تصویر با همین ابعاد در نوشته قرار دهید.

 

 

 

 

 

منابع:

3eo.ir
takpc.net

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com