چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

چهارشنبه ، 20 اردیبهشت 1396

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی کسب و کارها نیز شکل های متنوعی به خود گرفته و راههای درآمدزایی جدیدی به روی کاسبان و تولیدکنندگان محصولات گشوده شده است. یکی از این راه ها کسب درآمد از طریق اینترنت، سایت ها و شبکه های اجتماعیست، که بسیار همه گیر و پر کاربرد شده است.

کسب و کار اینترنتی

دنیا دنیای ارتباطات است و راه های ارتباطی روز به روز در حال پیشرفت و ترقی هستند و اگر ما خود را در مسیر این پیشرفت ها قرار ندهیم، قطعا در آینده از دور خارج می شویم.

در مطلب چرا کسب و کار خود را اینترنتی کنیم به طور کامل درباره ی دلیل اینکه چرا امروزه و در آینده لازم است تمامی مشاغل رو به فروش اینترنتی بیاورند توضیح داده شد. در مطلب امروز قصد داریم به اینکه چگونه می توان یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنیم اشاره کنیم. ممکن است برای خیلی از افرادی که قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارند در ابتدا سوالات زیر و یا سوالات از این دست پیش آمده باشد. سوالاتی از قبیل: آیا برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیاز به یک دفتر یا محل کار دارم؟ آیا در ابتدای کار باید برای ذخیره ی اجناس و محصولات یک انبار تهیه کنم؟ آیا باید سرمایه ی کلان داشته باشم؟ و....

اینجاست که باید بگوییم نه! به هیچ کدام از این موارد در ابتدای راه نیازی ندارید!!

 

فقط شروع کنید!

 

اگر همیشه به دنبال کمال گرایی هستید به هیچ نتیجه ای نمی رسید! ابتدا باید شروع کنید سپس در طول مسیر می توانید ضعف ها و قوت ها را بررسی و تحلیل کرده و به آنها رسیدگی نمایید.

برای مثال اگر قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی برای فروش لوازم ورزشی راه اندازی کنید نیازی به سرمایه ی کلان یا دفتر محل کار یا مغازه و یا حتی انبار برای ذخیره ی کالا ندارید! می توانید با سرمایه ی دیگران درآمدزایی کنید! می پرسید چگونه؟! پاسخ اینجاست؛ در ابتدا برای راه اندازی یک فروشگاه لوازم ورزشی می توانید با چندین فروشگاه ورزشی قرارداد همکاری بسته و محصولات آنان را در فروشگاه مجازی خود تبلیغ کنید. به همین راحتی!  در این حالت هم شما سود کردید و  هم محصولات آن افراد را به فروش رساندید. اما در حالت کلی و صرف‌نظر از نوع فعالیت و حوزه‌ای که قصد وارد شدن به آن را دارید، نگاهی به عملکرد کارآفرینان موفق اینترنتی نشان می‌دهد، همه آن‌ها مسیری شبیه به هم را طی کرده‌اند. اگر بخواهیم این مسیر مشترک را در قالب یک دستورالعمل یا فرمولی ساده تدوین کنیم.

فروشگاه اینترنتی

نکات زیر مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی می باشد:

 1. یک نیاز در بازار پیدا کنید و به آن پاسخ بدهید.

 2. برنامه‌ای برای تبلیغ و بازاریابی داشته باشید که فروش شما را افزایش بدهد.

  •    با انتخاب تیتر‌های جذاب، مشتریان را به محصول‌تان علاقه‌ مند کنید.
  •    مشکلی که توسط محصول شما برطرف می شود را توضیح دهید.
  •    این اطمینان را ایجاد کنید که شما می‌توانید این مشکل را حل کنید.
  •    نظرات افرادی را که پیش از این، از محصول شما استفاده کرده‌اند، در سایت قرار دهید.
  •    پیشنهاد ویژه‌ای به مشتریان بدهید.
  •    کیفیت محصول خود را تضمین کنید.
  •    این احساس را ایجاد کنید که استفاده از محصول شما ضروری است.
  •    برای مشتریان بالفعل خود تخفیف های ویژه در نظر بگیرید زیرا ثابت شده که نگه داشتن یک مشتری قدیمی از بدست آوردن مشتری جدید مهم تر است.

   

 3. سایتی عالی طراحی کنید که هم جذاب بوده و هم استفاده از آن راحت باشد.

 4. از موتور‌های جستجو برای جذب ترافیک به سایت‌تان استفاده کنید.

 5. سایت خود را بهینه سازی کنید

 6. مشتریان خود را از طریق ایمیل پیگیری کرده و با آنان در ارتباط باشید.

 7. برندسازی کنید؛ یعنی محصول خود را طوری معرفی کنید که در ذهن ها ماندگار شود .

 

دنیای اینترنت بسیار سریع تغییر می‌کند به طوری که ۱ سال در فضای آنلاین معادل با چیزی حدود ۵ سال در دنیای واقعی است! اما اصول مربوط به چگونگی راه‌ اندازی و توسعه‌ی یک کسب و کار اینترنتی موفق اصلا تغییر نکرده ‌است. اگر درست در ابتدای راه شروع یک کسب و کار اینترنتی هستید، حتما از این مراحل پیروی کنید. اگر مدتی است که کار را شروع کرده‌اید، یک بازبینی سریع انجام دهید و بررسی کنید، شاید مرحله‌ای باشد که از قلم افتاده یا اصلا به سراغ آن نرفته باشید!

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com