بک لینک چیست؟

دوشنبه ، 22 خرداد 1396

بک لینک در دانش نامه آزاد ویکی پدیا به این صورت تعریف شده است: “بک لینک به عنوان لینک هایی شناخته می شود که هر صفحه در وب به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده شود. بک لینک می تواند از یک وب سایت و یا یک دایرکتوری باشد.”

backlink - بک لینک

به عبارت دیگر، بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگر به سایت شما می‌دهد و یا شما با استراتژی‌های خاصی، می‌گیرید. حالا این بک‌لینک ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط و غیرمرتبط باشند و یا تاثیر مثبتی بر روی سایتتان داشته باشند و یا حتی باعث افت رتبه آن شوند.

 

زمانی بود که موتورهای جستجو مهمترین فاکتور مورد بررسی خود را تعداد بک لینک معرفی می کردند این زمان خیلی دور نبود اما با گذشت زمان و تقلب هایی که صورت گرفت از درجه اهمیت این کار کاسته شد طوری که دیگر تعداد بک لینک در ۵ فاکتور مهم سئو قرار ندارد و بر اساس زمان و نیازهای روز سایت های دیگری جای آن را گرفته اند. اما هنوز این فاکتور دارای اهمیت می باشد و یکی از موارد مورد بررسی و تامین کردن در سئو تعداد بک لینک می باشد. به طور کلی گرفتن بک لینک از طرف گوگل بسیار سخت می باشد ولی تامین بک لینک از بینگ و یاهو ساده تر می باشد.

راه های بسیاری برای به دست آوردن بک لینک وجود دارد. یکی از ساده ترین و مرسوم ترین روش های به دست آوردن بک لینک تبادل لینک می باشد که بهترین نوع آن تبادل لینک ۲ طرفه می باشد. اما هر نوع تبادل لینک منجر به دست آوردن بک لینک نمی شود مفید باشد فقط نوع خاصی از تبادل لینک باعث میشود که بک لینک ایجاد شود
 

چگونه تبادل لینک کنیم؟

برای درک بهتر بک لینک نیاز به معرفی انوع لینک های موجود در سایت می باشد به طور کلی لینک ها در هر وب سایت به ۲ دسته تقسیم می شوند:

لینک های Follow: این دسته از لینک ها بسیار مفید می باشند و همین لینک ها منجر به ایجاد بک لینک می شوند. در این نوع لینک ها به اسپایدر دستور داده می شود که آدرس را دنبال کند. مورد استفاده ی این نوع لینک ها اشاره به صفجات داخلی در خود وب سایت می باشد و یا تبادل لینک.

اگر سایتی با سایت دیگری تبادل لینک کند به طور معمول باید بدین گونه باشد که لینک های درج شده Follow باشد این قانون نمی باشد بلکه یک قرار داد نانوشته در تبادل لینک می باشد.

لینک های Nofollow: در مقابل لینک های Follow این دسته از لینک ها قرار دارند. بدست آوردن بک لینک از این  نوع لینک ها غیرممکن می باشد زیرا دستور صادر شده از طرف این نوع لینک ها به موتورهای جستجو به صورت زیر می باشد که نباید آدرس ذکر شده را دنبال کرد و این آدرس فقط  برای ذکر منبع و موارد این چنینی می باشد.

لینک های Nofollow بهترین روش لینک دادن به صفحات خارجی می باشد چون از سایت شما بازدیدی به سایت دیگر فرستاده نمی شود. توصیه تیم آرکامپ برای لینک های خارجی این می باشد.

backlink - بک لینک

 

آخرین نکته ای که در بک لینک باید به آن اشاره کرد درصد خوب بودن بک لینک می باشد. هر بک لینکی نمی تواند مفید باشد بلکه بک لینک باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا به عنوان یک بک لینک خوب شناخته شود. به زبان ساده سایت هایی که دارای محتوای قوی باشند یعنی سایت دارای مطالب اختصاصی و ویژه باشد همچنین سایت هایی که دارای بازدید بالا می باشد.

توجه داشته باشید که بک لینک باید به یک کلمه ی خاص در سایت شما که می خواهید بر سئوی آن کار کنید اشاره کند در انتخاب کلمه دقت کنید چون راهی برای بازگشت بک لینک نمی باشد.

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com