سیستم مدیریت محتوا چیست؟

یکشنبه ، 25 تیر 1396

شیوه طراحی سایت در گذشته به صورت استاتیک بود. در وب سایت های استاتیک اطلاعات و محتویات وب سایت یکبار جمع آوری و طراحی می شود. تغییر در آنها باید توسط طراح وب سایت انجام گیرد. ویرایش سایت مورد نظر مشتری باید به گونه ای باشد که تغییراتی در ساختار سایت به وجود نیاورد. وب سایت استاتیک بیشتر برای شرکت هایی که قصد حضور در اینترنت را دارند و تغییر در وب سایت آنها به یک یا دو بار در ماه محدود می شود، مناسب است.

اما امروزه تقریباً تمام وبسایت ها به صورت پویا طراحی می شوند. محتوای سایت های پویا پس از طراحی، توسط افراد عادی قابل تغییر است. یکی از مزیت های سایت های پویا این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر، صفحات و غیره ندارد. با توجه به اینکه در سایت های پویا از زبان های برنامه نویسی پیشرفته استفاده می شود، امکانات بسیاری مانند ایجاد صفحات هوشمند، فرم ها و جستجوهای پیچیده در آنها امکان پذیر می باشد.

سیستم مدیریت محتوا - CMS

 

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

این سیستم که امروزه در وب به نام CMS (مخفف Content system Mnagement) شناخته می شود، یک برنامه نرم افزاری روی سرور است و به مدیر سایت اجازه می دهد تا محتوای سایت خود را از جمله مطالب، تصاویر، منوها و ... را تغییر دهد. با استفاده از این سیستم و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی وب ، می توان صفحات سایت را طراحی نمود. سیستم های مدیریت محتوای مختلفی در دنیا وجود دارد که توسط شرکت های مختلف منتشر شده است که می توان به CMS جوملا ، wordpress اشاره نمود.

 

کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

انتخاب صحیح CMS هنگام ایجاد یک سایت جدید بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت عدم حصول به نتیجه باعث ایجاد هزینه‌های بی‌دلیل برای بازطراحی و کاهش رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود. انتخاب هنگامی سخت‌تر می‌شود که بدانیم ده‌ها گزینه‌ی دیگر برای طراحی سایت وجود دارند و علاوه به امکانات ذاتی و افزونه‌های موجود، عوامل مهم دیگری مانند، پشتیبانی خوب از زبان فارسی، یافت شدن متخصصین خبره برای نگهداری و توسعه و عوامل دیگر را در انتخاب نهایی دخیل کنیم.

 

مزایای استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

مزیت اصلی استفاده از CMS اختصاصی در حوزه‌ی توسعه‌پذیری آسان‌تر توسط طراح اولیه قابل توجه است.

  • سرعت بیشتر نسبت به سایر سیستم‌های مدیریت محتوا
  • قابلیت توسعه‌ی بیشتر این سیستم‌ها به دلیل قابلیت تغییر هسته توسط ارائه دهنده‌ی خدمات
  • تسلط بیشتر توسعه دهندگان به سیستم برای پشتیبانی
  • امنیت بیشتر نسبت به سیستم های مدیریت محتوای Open Source
  • وجود مستندات ، راهنما و آموزش کافی

 

سیستم مدیریت محتوای اختصاصی آرکامپ

گروه طراحی آرکامپ با تکیه بر دانش فنی و چندین سال تجربه در زمینه طراحی وبسایت، اقدام به طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی آرکامپ نمود که امکانات و ویژگی های این CMS را می توانید در وبسایت مربوطه به نشانی www.arcompcms.ir مشاهده فرمایید.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

 

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com