اهمیت نقشه سایت در سئو

یکشنبه ، 8 مرداد 1396

امروزه ارتباط گسترده بین انسان ها در سراسر جهان از طریق اینترنت و دنیای مجازی صورت می گیرد، که موتورهای جستجو این ارتباط ها را آسانتر و سریع تر کرده اند.

محبوبیت گوگل نزد کاربران بر کسی پوشیده نیست زیرا همواره تلاشش بر این بوده که در کمترین زمان ممکن، بهترین و نزدیک ترین نتایج را در رابطه با جستجوی کاربر در اختیار وی قرار دهد. البته گوگل برای رسیدن به این حد از محبوبیت، فاکتورهایی برای سایت هایی که می خواهند رتبه های بالاتری در جستجوها داشته باشند در نظر گرفته که ما تاکنون به بسیاری از آنها در بخش مقالات سایت آرکامپ اشاره کردیم. یکی دیگر از معیارهای گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها، داشتن نقشه سایت است.

 

نقشه سایت چیست؟

مهم ترین ابزار ربات های گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با موضوعاتشان نقشه ی سایت است که به صورت یک فایل متنی با پسوند XML می باشد.
 

نقشه سایت - site map

نقشه سایت به موتورهای جستجو اعلام می کند که در سایت چه مطالبی در چه آدرس هایی وجود دارند. با این روش موتورهای جستجو بهتر می توانند سایت شما را زیر نظر داشته و از تغییراتی که در آن ایجاد می کنید آگاه شوند.

همچنین هنگامی که مطلبی را در سایت تان منتشر کرده و یا ویرایشی در مطالب قبلیتان ایجاد می کنید، ربات ها زودتر آگاه شده، در نتیجه مطالب شما سریع تر ایندکس می شوند و این مساله کمک شایانی به سئوی سایت شما می کند. بسیار مهم است که موتورهای جستجو تشخیص دهند که کدام سایت دارای محتوای اصلی و کدام یک کپی برداری شده است. زیرا مطالب سایتی با محتوای اصلی اما بدون داشتن نقشه ی سایت از سایتی با محتوای کپی شده اما دارای نقشه سایت، دیرتر ایندکس شده و گوگل سایت کپی کننده را به اشتباه به عنوان سایت اصلی و مطالب سایت اصلی را به عنوان کپی در نظر می گیرد! که این مساله تاثیر بسیار بدی بر روی سئوی سایت اصلی می گذارد.

بنابراین داشتن رتبه ی خوب در سیستم رتبه بندی گوگل بدون داشتن نقشه ی سایت دور از انتظار است و پیشنهاد ما به شما این است که هر چه سریع تر برای افزایش ارزش خود نزد گوگل به فکر ساخت یک نقشه سایت باشید.

 

 

 

 

منبع : تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

 

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com