افزایش آمار بازدید سایت

چهارشنبه ، 15 فروردین 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان سایت ها و کسب و کار، افزایش آمار بازدید سایت و جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وبسایت است. در این مقاله به چند روش افزایش آمار بازدید سایت می پردازیم.

آمار باردید


تولید محتوای بیشتر:

محتوای بیشتر فقط به معنی تعداد کلمات بیشتر در صفحات سایت شما نیست. محتوا می تواند به صورت پست های وبلاگ، پاسخگویی به سوالات متداول، مقالات آموزشی رایگان، روزنامه هایی با موضوعات صنعتی، کتاب های الکترونیکی و ... باشد.

این امر باعث می شود که بازدیدکنندگان، اطلاعاتی را که در سایت دیگری پیدا نمی کنند، در وبسایت شما پیدا کرده و هنگام خرید خدمات هم به وبسایت شما بازخواهند گشت و مشتری وبسایت شما خواهند شد.
اما به یاد داشته باشید که نوشتن یک پست وبلاگ، یک شبه هزاران بازدید کننده را برای وبسایت شما فراهم نمی کند. تحقیقات نشان داده که باید حداقل 20 پست با کیفیت را به طور منظم در وبلاگ مقالات خود منتشر کنید تا شاهد افزایش بازدید کنندگان باشید.


تولید محتوای بهتر:

در بحث محتوا، نکته‌ی کلیدی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که  کیفیت محتوا مهتر از کمیت آن است.
بسیاری از شرکت هایی که به "محتوا هرچه بیشتر باشد، بهتر است" عمل کرده اند، قربانی شده اند. با آن که تولید محتوای مستمر، ضروری است اما ، کیفیت محتوا حرف اول را می زند. اگر محتوایی در زمینه تخصص خود ایجاد کنید، موتور های جستجو به شما پاداش می دهند.

برای انتخاب موضوع محتوا می توانید ازراه های زیر استفاده کنید:

  • در قسمت یادداشت های تلفن همراه خود، سوالات مشتریان را یادداشت کنید و به آن ها در وبسایت یا وبلاگ خود پاسخ دهید.

  • نگاهی به صندوق ورودی ایمیل خود بندازید و سوالات رایج مشتریان را جمع آوری کنید و یا به پوشه ارسال ایمیل خود مراجعه کرده و جوابهایی که به سوالات مشتریان داده اید را جمع آوری نمایید.

  • درباره ی مباحث تیم خدمات مشتریان خود بیشتر فکر کنید و اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت شما به سوالات این زمینه پاسخ می دهد.

  •  بررسی کنید که آیا محتوای وب سایت شما درباره‌ی چیزهایی که مشتریان شما به آنها اهمیت می دهند، می پردازد یا خیر.


اضافه کردن محتوای ویدیوئی:

تولید ویدیو برای شرکت ها بسیار راحت و در دسترس است. چرا که هر تلفن هوشمند و هر رایانه ای مجهز به یک دوربین می باشد.
شما می توانید از طریق ویدیو مخاطبان خود را مطلّع کنید و به آنها آموزش دهید.
مردم تعاملات شخصی را دوست دارند. ویدئو رسانه ای عالی برای نشان دادن دانش و تجربه، به اشتراک گذاری اطلاعات و جلب اعتماد مشتریان است.
یوتیوب دومین موتور جستجوی جهانی محبوب است که مردم از آن برای یافتن اطلاعات در اینترنت استفاده می کنند. منتشر کردن ویدیوهایتان در YouTube، و بهینه سازی آن برای جستجوگرها می تواند به کسب آگاهی و افزایش بازدید وب سایت شرکتتان کمک کند.

در ادامه چند ایده برای ایجاد محتوای ویدیوئی معرفی می کنیم:

  • تور تصویری از فضای دفتر و کسب و کار

  • ویدیوی نمایش محصولات و نمونه کارها

  • مصاحبه با کارکنان متخصص

  • توضیح محصولات و خدمات

  • ویدیوی نشان دهنده نظرات مشتریان


حضور در رسانه ی اجتماعی:

مطمئنا تولید محتوا بسیار مهم است، اما اگر هیچ کس آن را نبیند، چه فایده ای خواهد داشت؟ حضور در شبکه های اجتماعی برای انتشار محتوا ضروری است. هر محتوای جدیدی که در سایت خود ایجاد می کنید را در همه کانال های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

شبکه های احتماعی
اگر از رسانه های اجتماعی به درستی استفاده شود، وقت زیادی از شما نمی گیرد. برای انتشار مطالب در رسانه های اجتماعی خود، تقویم ایجاد کنید تا مطمئن شوید که به طور منظم محتوا تولید می کنید. مطالب وب سایت خود را نیز به اشتراک بگذارید و گاهی نیز می توانید مطالب قدیمی خود را دوباره به اشتراک بگذارید.

 

بهینه سازی همه ی صفحات وبسایت برای موتورهای جستجو:

هر صفحه از وبسایت شما، در صورتیکه به درستی بهینه سازی شده باشد، یک فرصت برای جلب بازدید کننده است. کلمات کلیدی هدف خود را در صفحات قرار دهید و مطمئن شوید که صفحات شما دارای: برچسب <title> ، تگ H1 و meta description باشد.

تبلیغات:

امروزه مکان های تبلیغاتی آنلاین زیادی وجود دارد. در بین آنها Google Adwords و Facebook دوتا از بهترین مکان ها برای تبلیغات آنلاین هستند.
Google Adwords یکی از بهترین ها است، اما باید انتظار داشته باشید که با افزایش محبوبیت روزافزون آن، هزینه تبلیغات کلیکی درآن روز به روز بیشتر شود.

تبلیفات
بسیاری از شرکت های کوچک با استفاده از پلتفرم های تبلیغاتی فیسبوک به موفقیت رسیده اند. با تصور اینکه مردم فقط برای تعاملات شخصی خود از فیسبوک استفاده می کنند، از تبلیغات فیسبوک غافل نشوید. هزینه ی تبلیغات در فیسبوک نیز نسبت به تبلیغات گوگل، کمتر است.
استفاده از تبلیغات کلیکی اگر ندانید چگونه آن را مدیریت کنید، می تواند بسیار هزینه بر و وقت گیر باشد. اما اکثر پلتفرم های تبلیغاتی ابزار تجزیه و تحلیل آماری و تنظیم بودجه را در اختیار شما قرار می دهند که با آنها می توانید بر تبلیغات خود نظارت کرده و بودجه خود را تنظیم کنید.

در پایان باید بگوییم که روش های بسیار زیادی برای افزایش آمار بازدید سایت وجود دارد اما اگر راه های بیان شده در این مطلب را نیز به درستی و با برنامه ی منظم اجرا کنید، تاثیرات قابل توجه آن را در افزایش آمار بازدید سایت تان مشاهده خواهید کرد.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

                 (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com