پنجشنبه ، 25 مرداد 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

پاسخ کوتاه به این سوال "بله" است.  سن دامنه بر رتبه بندی وبسایت شما در گوگل و در نتیجه بر سئوی وبسایتتان تاثیر می گذارد.

تعریف سن دامنه

سن دامنه یعنی مدتی که دامنه وبسایت شما به صورت فعال در اینترنت وجود داشته است. البته باید در نظر بگیرید که سن دامنه فقط با مدت زمانی که یک دامنه را خریداری کرده اید سنجیده نمی شود. بلکه مدت زمانی که گوگل آن را ایندکس کرده است اهمیت دارد. یعنی دامنه ای که 10 سال است خریداری شده، از نظر گوگل یک دامنه 10ساله به حساب نمی‌آید بلکه مقدار فعالیت وبسایت شما و اینکه گوگل محتواهای وبسایتتان را در این 10 سال ایندکس کرده باشد از عوامل تاثیرگذار بر رتبه بندی وبسایتتان می باشند.

قوانین دقیقی که اعلام کند سن دامنه بر سئو موثر است وجود ندارد اما تجربه متخصصان سئو نشان داده که هرچه دامنه قدیمی تر باشد در رقابت های رتبه بندی بهتر عمل می کند.
سایتهای معتبر معمولا دارای نام دامنه قدیمی هستند، بنابراین با استفاده از منطق معکوس، به این نتیجه می رسیم که داشتن یک دامنه قدیمی می تواند به این معنی باشد که آن وبسایت معتبر است.


سایت اسپم

سایت های اسپم سایتهایی هستند که  دامنه هایی را خریداری کرده و بعد از مدت کوتاهی آن را رها می کنند، بنابراین امکان اسپم بودن سایت هایی که دامنه های کم سن دارند هم وجود دارد.

پس گوگل برای رتبه بندی وبسایت ها به سن دامنه توجه می‌کند زیرا برای مثال اگر سن دامنه شما زیاد باشد، احتمالا به آن معنی است که محتوای با کیفیت منتشر می‌کنید و نشان می دهد که وجود سایت شما دلیلی دارد و یک سایت اسپم موقتی نیست.

 

برای تعیین سن دامنه دو فاکتور در نظر گرفته می شود:

  1. زمان ثبت دامنه (Domain Registration) : یعنی تاریخی که دامنه ثبت شده است.
  2. عمر دامنه یا تاریخ تمدید (Renewal Date) : یعنی زمانی که دامنه منقضی خواهد شد.


دامنه های معتبر و ارزشمند معمولا برای چندین سال تمدید خود را پیش پرداخت می کنند، در حالی که دامنه های اسپم معمولا کمتر از یک سال استفاده می شوند. بنابراین، تاریخ منقضی شدن یک دامنه، می تواند به عنوان یک عامل در پیش بینی معتبر بودن دامنه مورد استفاده قرار گیرد.
در پایان باید به یاد داشته باشید که سن دامنه سایت به تنهایی تاثیر مستقیمی روی سئو نداشته و همواره به همراه موارد دیگر بر سئو سایت تاثیرگذار می باشد.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

              (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

لیست پروژه ها

گروه آرکامپ با تاکید بر نیازهای مشتریان و با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی های مربوطه همواره خدمات خود را در زمینه طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایل و همچنین راهارهای دیجیتال مارکتینگ ارائه داده است. لیستی از این پروژه ها در این بخش آمده است.
مشاهده پروژه ها

 

جدیدترین مطالب

نمادهای دریافت شده

نماد اعتماد الکترونیکی گروه آرکامپlogo-samandehi