خرید بک لینک مفید است یا مضر؟

شنبه ، 13 مرداد 1397

زمان لازم برای مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

بک لینک

تا قبل از سال 2011 خرید بک لینک امری طبیعی و تاثیر گذار روی سئو محسوب می شد و تقریبا همه ی سایت ها برای بهتر شدن سئوی وبسایتشان بک لینک می خریدند. با این که گوگل اعلام کرده بود که خرید و فروش بک لینک ممنوع است، همچنان در اکثر موارد نتیجه مثبتی داشت و باعث پیشرفت سایت ها می شد. تا اینکه در سال 2011  الگوریتم های گوگل به میدان آمدند و سایت هایی که اقدام به خرید و فروش بک لینک می کردند را شناسایی و جریمه کردند و در این زمان بسیاری از سایت ها افت شدیدی کردند.
بعد از آن زمان فریب دادن گوگل با خرید بک لینک بسیار سخت شده و نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه باعث جریمه شدن وبسایت شما نیز می شود. گوگل صراحتاً اعلام کرده که خرید بک لینک تخلف محسوب می شود.

 

گوگل چگونه بک لینکهای خریداری شده را تشخیص می دهد؟

گوگل با استفاده از الگوریتم های گوناگونی بک لینک های خریداری شده را تشخیص می دهد که از جمله آنها می توان به الگوریتم پنگوئن و پاندا اشاره کرد. همچنین گوگل کاربران خود را نیز تشویق می کند تا سایت هایی را که خرید و فروش بک لینک انجام می دهند و قصد فریب گوگل را دارند معرفی کنند.

الگوریتم پنگوئن و پاندای گوگل


البته هنوز هم سایت هایی وجود دارند که با خرید و فروش بک لینک به رتبه های خوبی در گوگل رسیده اند، اما این به آن معنی نیست که همیشه در رتبه ی بالا بمانند!
 باید بدانید الگوریتم های گوگل دائماً در حال آپدیت شدن هستند و زمان زیادی طول نخواهد کشید که این الگوریتم ها غیر قابل فریب دادن شوند. پس حتی اگر بک لینک خریده اید و شاهد افزایش رتبه ی سایت خود بوده اید باید انتظار افت رتبه را داشته باشید و حتی ممکن است سئوی سایت خود را برای همیشه از بین ببرید.


نکاتی برای خرید بک لینک!

اگر با همه ی این توضیحات هنوز مایلید بک لینک بخرید، بهتر است قبل از پذیرش این ریسک! به نکات زیر توجه کنید تا احتمال جریمه سایت خود را کمتر کنید:

  • درصد لینک های خریداری شده نسبت به کل لینک های ورودی وبسایتتان کمتر از 10درصد باشد.
  • پیشنهادهایی مانند "بک لینک انبوه" و "بک لینک ارزان" اصلا مناسب نیستند. بهتر است بک لینک ها را در فاصله های زمانی مختلف و جداگانه بخرید و در نظر داشته باشید که هیچ ارزانی ای بی دلیل نیست!!
  • از سایت هایی که محتوای مرتبط با وبسایت شما دارند لینک بخرید.
  • فریب جمله های وسوسه انگیز واسطه های تبیغاتی را نخورید! مستقیماً با صاحب سایت در تماس باشید و از لینک هایی که می خرید اطمینان حاصل کنید.
  • سعی کنید لینک هایی که به سایت شما داده می شوند از میان جمله های محتواها و مطالب داده شوند، نه از قسمت فوتر و ساید بار.
  • در تمام صفحات یک سایت لینک نخرید، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.

 

 

منبع: تیم تولید محتوای گروه طراحی آرکامپ

               (کیانا مهدی نژاد)

 

 

 

 

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com