راهنمای بیگ بلوباتن

ورود به کلاس مجازی در بستر بیگ بلو باتن

در LMS آرکامپ پس از آن که کلاس های مجازی توسط ادمین سایت تعریف شد، معلمین و دانش آموزان می توانند با ورود به پنل کاربری خود و کلیک روی منوی "کلاس مجازی" لیست کلاس های مربوط به خود را مشاهده نمایند و در صورتی که در بازه زمانی برگزاری کلاس باشند، با کلیک روی دکمه "ورود" که روبروی عنوان کلاس وجود دارد، وارد کلاس شوند.

 

تنظیمات اولیه کلاس مجازی توسط معلم در بیگ بلو باتن

همانطور که مستحضرید در LMS آرکامپ معلمین 10 دقیقه قبل از زمان شروع کلاس امکان ورود به آن را دارند تا برای تنظیم و آماده شدن جهت شروع یک کلاس با کیفیت ، زمان لازم را داشته باشند. یکی از این تنظیمات در پلتفرم بیگ بلو باتن تنظیم دسترسی دانش آموزان به میکروفون و وب کم است، زیرا در این پلتفرم به طور پیشفرض دانش آموزان می توان هنگام ورود، میکروفون و یا حتی وب کم را فعال کنند که این مسئله باعث مصرف بسیار زیاد ترافیک اینترنت برای تمام کاربران حاضر در کلاس و حتی کند شدن یا اختلال در برگزاری کلاس می شود. لذا توصیه می شود مدرسین گرامی قبل از شروع کلاس مطابق توضیحات زیر دسترسی دانش آموزان به میکروفون و وب کم را محدود کردند و مانند پلتفرم اسکای روم در زمانی که قصد پرسش از دانش آموز یا دانش آموزان را دارند، دسترسی مربوط به آنها را فعال کنند (با این تفاوت که می توانند بیشتر از 3 نفر را فعال کنند).

قبل از هر چیز معلمین گرامی باید در بدو ورود میکروفون خود را فعال نماید؛ برای این کار هنگام ورود روی گزینه میکروفون کلیک کنید و سپس در صورتی که اکوی صدای خود را داشتید، روی گزینه بله کلیک کنید:

حال نوبت به محدود کردن دسترسی دانش آموزان نسبت به فعالسازی میکروفون و وب کم است، برای این کار روی چرخ دنده روبروی عنوان کاربران، کلیک کرده و منوی "قفل کردن کاربران" را انتخاب کنید و در کادر باز شده گزینه های "اشتراک گذاری دوربین" و "اشتراک گذاری میکروفون" را مطابق ویدیوی زیر غیرفعال کنید:

 

 

نحوه فعالسازی صدا و تصویر توسط معلم در بیگ بلو باتن

معلمین گرامی می توانند جهت به اشتراک گذاری صدا و تصویر خود برای تدریس، مطابق ویدیوی زیر روی آیکن میکروفون و و کم کلیک کرده و به مرورگر دسترسی لازم برای استفاده از ابزارهای موجود (میروفون و وب کم) را ارائه دهند :

 

نحوه ارائه مجوز به دانش آموز جهت فعالسازی صدا و تصویر توسط معلم در بیگ بلو باتن

در صورتی که معلم کلاس، قصد برقراری ارتباط صوتی یا تصویری با دانش آموزان خود را داشته باشد، می بایست ابتدا مجوز فعالسازی را به آنها بدهد. برای این کار کافیست مطابق ویدیوی زیر روی نام دانش آموز کلیک کرده و منوی "باز کردن دانش آموز" را انتخاب کند:

 

نحوه فعالسازی صدا و تصویر توسط دانش آموزان در بیگ بلو باتن

زمانی که معلم دسترسی دانش آموزی& را باز می کند، دانش آموز می بایست مطابق ویدیو زیر ابتدا حالت هدست را ترک کرده و مجدداً فعال نماید و هنگام فعالسازی گزینه میکروفون را انتخاب کند. همچنین برای به اشتراک گذاری تصویر نیز باید گزینه وب کم را فعال نماید :

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com