راهنمای مدیریت کلاس مجازی

قبل از شروع آموزش باید اشاره کنیم که فرق کلاس مجازی و آموزش مجازی در LMS آرکامپ این است که در آموزش مجازی تدریس‌ها به صورت آفلاین انجام می‌شود؛ به این صورت که یک ویدئو بارگذاری شده و هر زمانی که دانش‌آموز به سایت مراجعه کند می‌تواند آن را مشاهده نماید؛ اما در کلاس مجازی اطلاع‌رسانی از طریق مدرسه انجام می‌شود و معلم و دانش‌آموزان باید در یک ساعت خاص آنلاین باشند چون تدریس به صورت تعاملی برگزار می‌گردد.

همچنین لازم به ذکر است که امکان تعریف کلاس مجازی در پنل مدیریت و پنل معلمین وجود دارد؛ البته در صورتی که معلم در پنل خود، کلاس مجازی را ایجاد کند، ادمین سایت می بایست آن را تایید نماید، در غیر اینصورت امکان برگزاری کلاس وجود نخواهد داشت.

 

نحوه تعریف کلاس مجازی در پنل مدیریت LMS آرکامپ

در منوی کلاس مجازی لیست کلاس‌هایی که از قبل ایجاد کرده بودید را مشاهده می کنید. برای ایجاد یک کلاس جدید بر روی دکمه افزودن کلیک کنید:

همانطور که در ویدیوی فوق مشاهده فرمودید این صفحه شامل سه کادر می شود: در کادر اول عنوان، وضعیت انتشار و تاریخ و ساعت برگزاری کلاس مجازی را مشخص می‌کنیم. در صورتی که وضعیت منتشر نشده باشد، دانش آموزان آن را در پنل خود مشاهده نخواهند کرد و تنها در صورتی که تایید شده باشد امکان ورود دانش آموزان و برگزاری کلاس وجود خواهد داشت.

 

توجه: اگر کلاس مجازی توسط معلمین (در پنل مربوطه) تعریف شود به طور پیش فرض در انتظار تایید خواهد بود تا ادمین سایت آن را بررسی و تایید نماید.

 

در کادر دوم سرویس دهنده مورد نظر برای برگزاری کلاس مجازی را انتخاب می کنیم. در حال حاضر 2 سرویس دهنده اسکای روم و بیگ بلوباتن در LMS آرکامپ تعریف شده است و مدیران مدارس می توانند پس از بررسی ویژگی های هر یک از این دو سرویس دهنده ، نسبت به شارژ هر یک از آن ها اقدام نموده و برای تعریف کلاس مجازی از آن استفاده نمایند. در کادر سوم دروسی که قصد تدریس آنها در کلاس مجازی را داریم، انتخاب می کنیم؛ برای این کار ابتدای کلاس مورد نظر را انتخاب کرده  و سپس درس مورد نظر خود را انتخاب می کنیم و در نهایت روی دکمه افزودن کلیک کنید تا به جدول مربوطه اضافه شود:

پس از ذخیره فرم اولیه وارد صفحه ای خواهیم شد و در این فرم می توانیم نقش و دسترسی کاربران را در کلاس مجازی مشخص کنیم. اسامی مندرج در این لیست بر اساس کلاس و دروس هایی که در فرم قبل انتخاب کردیم نمایش داده خواهد شد و روبری نام هر کدام گزینه تعیین نقش (کاربر عادی یا اپراتور) و تعیین دسترسی (فعال یا غیرفعال) وجود دارد که باید گزینه مورد نظر را انتخاب کنیم؛ به عنوان مثال یک دانش آموز ممکن است به دلیل مسائل انضباطی یا مالی امکان ورود به کلاس را نداشته باشد.

 

 


نماد اعتماد logo-samandehi

  آدرس: رشت، گلسار، بلوار دیلمان، بوستان 6، ساختمان سپاس واحد 1

 ساعات کار: شنبه الی چهارشنبه 8 الی 14

 تلفن ثابت: 01333754443 - 01391015750

 واتس اپ: 09023754443

 شبکه های اجتماعی: arcompgroup@

 ایمیل: info@arcompgroup.com